PAR MUMS - SKRUNDAS TELEVĪZIJA

Pāriet uz saturu


PAR MUMS
Radošu cilvēku komanda
Vietējo televīziju dibināšana Latvijā sākās 1991. gadā – uzreiz pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Skrundā to izveidoja 1992.gadā skrundenieki Gita un Imants Johansoni. Kā pašvaldības uzņēmums televīzija reģistrēta 1996.gadā. Par tās direktori kļūst Loreta Robežniece, bet operatoru un video inženieri - Alans Perševics. Televīzijā ir divi štata darbinieki, reizi pa reizei tiek pieaicināts vēl kāds izveidot kādu raidījumu. Apraides zona ir aptuveni 10 km rādiusā ap Skrundu. 2001. gadā, Loretai Robežniecei sākot strādāt par Skrundas kultūras nama direktori, par televīzijas direktoru kļūst Alans Perševics (turpina arī operatora un video inženiera darbu), bet par žurnālisti - Skrundas vidusskolas skolotāja Ieva Benefelde. Gadu gaitā pieaug gan tehniskās, gan satura kvalitātes prasības arī pret mazajām televīzijām. Regulāri tiek apmeklēti dažādi ar televīziju saistīti semināri. Mazajai Skrundas televīzijai izdodas ar kvalitāti pārspēt reģionālās televīzijas. NRTP (Nacionālās radio un televīzijas padomes) konkursā „Gadskārtējās prēmijas televīzijā un radio” par 2007.gadu iegūta balva par labāko reģionālās televīzijas raidījumu. Tas bija stāsts par audžu ģimeni "...vajadzīgam būt...". 2003. un 2004. gadā Skrundas TV bija labākais reģionālo/vietējo televīziju ziņu raidījums, 2004. gadā arī labākais reģionālo televīziju operators meklējams tieši Skrundā - Alans Perševics. 2005. gadā starptautiskajā reģionālo televīziju festivālā „Golden Beggar” Slovākijas pilsētā Košicē 23 valstu konkurencē skrundenieku veikums iekļuva desmit labāko darbu pulkā un saņemta Sporta, tūrisma un ekoloģisko raidījumu festivāla rīkotāju balvu.
No 2008. līdz 2018. gadam sadarbībā ar Talsu, Aizputes, un Ventspils televīzijām Skrundas televīzija ieguvusi tiesības veidot Novadu ziņas par Kurzemi Latvijas Televīzijas 1. kanālā. Ievai Benefeldei uzticēta šo ziņu producēšana. Tiesības veidot novadu ziņas jāiegūst katru gadu no jauna, piedaloties konkursā. Vēlāk šo ziņu veidošanai pievienojās arī televīzija no Liepājas “TV Kurzeme”. Latvijas Televīzijā Ieva Benefelde producējusi arī reģionu ziņas raidījumam “Četras istabas”.
Televīzija aktīvi iesaistās dažādos projektos, veidojot cita žanra video raidījumus. Piecas reizes tapušas dienasgrāmatas par pasaules latviešu ģimeņu 3x3 nometnēm, īsfilmu kolekcija par Saldus rajona pagastiem, iemūžināts burdona festivāls Alsungā, piecus gadus veidoti tādi dokumentālie triptihi par Kuldīgu kā “Kuldīgas stāsti”, “Pietura Kuldīga”, “Piezīmes uz albuma lapām”, “Kuldīgas iedvesma ceļotājiem”,  “Kuldīgas novada valdzinājums”. Dokumentālās filmas par dažādām tēmām tapušas regulāri. Pēdējos gados apjomīgākās – “”Puteņu” laikazīmes” (atainots dzīves plūdums un darbi lauku sētā), “Senatori. 1918-1940” (emocionāls vēstījums par pirmajiem Latvijas Augstākās tiesas jeb Senāta tiesnešim). Šī filmas veidošana aizveda uz Kuldīgu, jo izrādījās, ka Senāta pirmais priekšsēdētājs ir dzimis Rumbas pagastā, kas atrodas Kuldīgas novadā. Pirmizrāde notika Rīgā, kinoteātrī “Splendid Palace”.
Gadu gaitā izveidojusies laba sadarbība ar Latvijas Televīziju. Tā, piemēram, dokumentālās filmas par Kuldīgu veidotas tieši rādīšanai LTV1 ēterā. „Kuldīgas stāsti” rādīti arī Kuldīgas brīvdabas kino Pilsētas dārzā.
2010.gadā LTV1 veidotā priekšvēlēšanu raidījuma „Izvēlies nākotni!” Kurzemes reģiona diskusiju vadīšanā kopā ar LTV žurnālistu Jāni Gesti pieaicināta arī Skrundas televīzijas žurnāliste Ieva Benefelde.
Liels pārbaudījums mazajām televīzijām bija digitalizācijas process. Pozitīvi bija tas, ka televīzijas ieguva plašāku auditoriju, jo raidījumus varēja redzēt visā reģionā, bet negatīvais - pakalpojums bija pārāk dārgs. Lai problēmu risinātu, Latvijas vietējās un reģionālās televīzijas kopīgi radīja vienotu kanālu ReTV, kurā nu redzami to veidotie raidījumi. Skrundas televīzija ieguva reģionālās televīzijas statusu un nu veido raidījumus ne tikai par Skrundu, bet arī bijušajiem Saldus un Kuldīgas rajoniem. Kanāls ReTV jau ieguvis savu vietu plašo kanālu klāstā un kļūst arvien populārāks. Arī Skrundas TV aktīvi sadarbojas ar kanālu, tam veidoti dažādi raidījumi: „100 recepšu Latvijas simtgadei”, “Kas to vairs atceras?!”, “FotoOga” (vienīgais televīzijas raidījums Latvijā par fotogrāfiju), producēts raidījums “Kur paliek nauda”. Joprojām tiek veidots raidījums “Latvijas stāsti”, producēts un vadīts diskusiju cikls “Īsi un konkrēti”.
SIA ''TV KURSA''
Kuldīgas nov., Skrundas pag., Ciecere, Cieceres iela 11 - 2, LV-3326 | T: +37129103091
2018
Atgriezties pie satura